مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

مراقبت در منزل

44046343

درمان درمنزل

44046131

                                                                      پالس تراپی در منزل

 خدمات پالس تراپی در منزل جهت رفاه و اسایش بیماران ام اس انجام میگردد, شما میتوانید با تماس با مرکز و هماهنگی خدمات پالس تراپی را برای بیمار خود دریافت نمایید. پالس تراپی یک پروسیجر زمان بر است و حداقل تزریق دارو 4ساعت میباشد و بیمار ناچار است برای مراجعه به مرکز درمانی و انجام  پالس تراپی حدود 6 تا 10 ساعت وقت بگذارد و تمام مدت تزریق دارو را روی تخت مرکز درمانی تحمل نماید لذا انجام پالس تراپی در منزل اسایش و ارامش بیشتری برای بیمار ایجاد میکند و بیمار میتواند مدت زمان تزریق دارو را در منزل و در کنار خانواده باشد و از وقت خود بهتر استفاده کند و همراه بیمار هم به جای انتظار در کنار تخت بیمار در محیط منزل هم کنار بیمار خود باشد و هم به مسایل زندگی خود رسیدگی کند و از طرفی مراجعات بیماران به مراکز درمانی نیز کاهش میابد و احتمال درگیر شدن بیمار با عفونتهای بیمارستانی کاهش میابد و دوره پالس تراپی معمولا 3 تا 5 روز است و دربیمار  ناچاراست   برای چند روز بستری شود و یا مراجعه با مرکز درمانی داشته باشد در صورتی که انجام پالس تراپی در منزل تمام این مشکلات را برطرف میکند  و بیمار دوره پالس تراپی راد در منزل راحتر طی میکند .

پالس تراپی چسیت : در بیماران مبتلا به ام اس هنگام حمله حاد بیماری و بروز علائم بیماری برای کنترل بیماری و کاهش عوارض و بهبود بیمار از درمانهای داوریی مانند تزریق کورتون استفاده میشود که معمولا یک دوره 3تا 5 روزه دارد که اصطلاحا پالس تراپی گفته میشود .

زمان بروز حمله حاد در بیماران ام اس  برای پالس تراپی از تزریق داروهایی کورتون  مانند پردنیزولون یا سولمدرول استفاده میشود . دز دارو بر اساس نسخه پزشک است و معمولا از دزهای 500میلی گرم و یا 1000میلیگرم استفاده میشود . که این داروها با سرم و طی مدت 3 تا 4 یا 6 ساعت به بیمار  تزریق میشود که در صورت تجویز دز بالاتر تزریق زمان بیشتری نیاز دارد . دروه درمان 3 تا 5 روز است که بسته به نظر پزشک انجام میشود  .این دارو باعث کاهش التهاب و کاهش عوارض بیماری و بهبود بیمار میشود .

کورتون چیست : کورتون ماده شیمیایی است که مشابه هورمونهای انسانی ساخته شده است که مصرف ان باعث کاهش التهاب های بدن میشود و باعث کاهش فعالیت سیستم ایمنی و کاهش التهاب میشود یکی از موارد استفاده کورتون در پالس تراپی و درمان ام اس میباشد . از داروی متیل پردنیزولون استفاده میشود .

عوارض پالس تراپی : عوارض پالس تراپی به دو دسته تقسیم میشود

1-عوارض حین پالس تراپی مانند افزایش فشارخون. تپش قلب . بیقراری . سوزش معده . احساس مزه فلز در دهان

2- عوارض بعد از پالس تراپی : پوکی استخوان. چاقی . اب مروارید . فشارخون . گلکوم .

نکاتی که باید در حین پالس تراپی رعایت و انجام شود :

 در دوره پالس تراپی رژیم غذایی با پروتین زیاد و نمک کم و کربوهیدرات کم مصرف شود .

داروهایی مانند امپرازول و پنتوپرازول برای جلوگیری از مشکلات گوارشی در دوران پالس تراپی  مصرف شود .

چک قند خون و چک میزان سدیم و پتاسیم و توزین روزانه بیمار در دوره درمان با پالس تراپی توصیه میشود .

مراقبتهای پرستاری در پالس تراپی : چک کردن بیمار از نظر بروز عوارض حین پالس تراپی و انجام اقدامات درمانی و پرستاری بر عهده پرستار است که مهمنرین انها کنترل فشار خون و چک علایم قلبی است و در صورت نیاز از بیمار نوار قلبی گرفته میشود و شرایط قلبی بیمار بررسی میشود .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

انجام ختنه کودک و نوزاد در منزل

انجام ختنه کودک و نوزاد در منزل حتی در ایام تعطیلات  از جمله خدماتی است که مرکز آیدا برای شما عزیزان ارائه مینماید و شما میتوانید جهت دریافت خدمات با ما تماس حاصل نمایید . انجام ختنه در منزل توسط پزشک مجرب انجام میشود و تمام وسایل مصرفی استریل و یکبار مصرف برای ختنه در منزل استفاده میشود. امروزه دریافت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل مانند سایر خدمات در منزل یک نیاز و یک راهکار مناسب برای دریافت خدمات با کیفیت بهتر است و استفاده از خدمات درمانی در منزل بخصوص برای کودکان برای اسایش انها بهتر است . انجام ختنه در منزل با توجه به انجام ان در منزل برای کودک شرایط مناسبتری را فراهم میکند .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

 با سلام

ممکن است شما تمایل به درخواست انجام خدمات درمان در منزل برای خود یا بیمار خود داشته باشید و اولین سوال در ذهن شما این است که مرکز مجوز دار و دارای پروانه فعالیت کدام است و چگونه میتوان از یک مرکز معتبر خدمات درمان در منزل را دریافت نمود متاسفانه بیشتر هم وطنان  در هنگام درخواست این خدمات به علت داشتن عجله دقت کافی ندارند و گاها از مراکز نامعتبر و یا حتی افراد ناشناخته خدمات درمان در منزل  را درخواست میکنند .خدمات مراکز درمان  در منزل و ارائه دهنده خدمات پزشکی و پرستاری تا قبل از همه گیری بیماری کرونا شناخته شده نبود و با شیوع این بیماری درخواست برای دریافت خدمات پزشکی و پرستاری در منزل به صورت چشم گیری بیشتر شد واین  مسئله باعث ورود افراد و اشخاص سودجو با سایتها و اپلیکیشن های مختلف به این حوضه گردید و متاسفانه در دوران اوج کرونا به بیماران و همراهان انها گاها اسیب های مالی و جانی  و غیر قابل جبران وارد شد و بهترین خدمات را در این دوران مراکز مجوز دار و با پروانه فعالیت ارائه نمودند  چرا که این مراکز به دلیل تحت نظارت بودن از طرف وزارت بهداشت ملزم به رعایت و انجام قوانین و ضوابط  ان بودند و  هستند چرا که در صورت خطا و یا اشتباه و سوءاستفاده قابل پیگیری هستند و همیشه این مسئله باعث شده درست و قانونی فعالیت کنند در عوض افراد و بخصوص سایتهای غیر قانونی به راحتی تخلف میکنند چون پیگیری و شکایت از انها نیاز وقت و وانرژی زیاد است و بیمار و خانواده بیمار بیشترین ضرر و اسیب را خواهند دید ما سعی میکنیم به شما کمک کنیم تا بتوانید این خدمات را از مراکز قانونی و دارای مجوز دریافت نمایید و جان و مال خود را در اختیار افراد مجهول و سایتهای متخلف نگذارید .

نحوه تشخیص مرکز قانونی از مرکز بدون مجوز چیست ؟

توجه داشته باشید در سطح شهر تهران تمام مراکز قانونی با توجه به موقعیت مکانی مرکز تحت نظر یکی از دانشگاهای ایران ، تهران و شهید بهشتی هستند و با کنترل یکی از این سه دانشگاه فعالیت میکنند. 

 وجود ادرس دقیق مرکز در سایت :

مرکز دارای مجوز حتما باید مکان مشخص داشته باشد و ادرس  دقیق مرکز  باید در سایت و  در تبلیغات ذکر شود بنابراین در مراجعه با این سایتها  حتما وجود ادرس دقیق مرکز در سایت  را چک کنید .

داشتن تلفن ثابت :  داشتن تلفن ثابت برای این مراکز الزامی است اما برای اثبات مجوز دار بودن کافی نیست .

ثبت در مرکز 118 : مرکز مخابرات 118 در صورت داشتن مجوزهای قانونی شماره تلفن و ادرس مراکز مختلف را ثبت میکند و شما میتوانید از مرکز 118 مراکز معتبر و اطلاعات مراکز معتبر را بدست بیاورید .

ثبت مرکزدر سایت دانشگاه علوم پزشکی : 

اسامی مراکز مجوز دارد در سایت دانشگاه صادر کننده مجوز وجود دارد حتما این  مسئله را بررسی نمایید  از طریق مراجعه به سایت دانشگاه های شهر تهران لیست مراکز و نام مسئول فنی و ادرس و شمارهای تماس مرکز را چک نمایید . 

در موقع تماس با این مراکز نام دقیق انها . آدرس و نام  دانشگاه ناظر مرکز را سوال  و یادداشت کنید .

تصویر مناطق تحت پوشش دانشگاه های شهر تهران

                    

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

                                                           

انوکساپارین چیست ؟

انوکساپارین داروی رقیق کننده خون است با وزن مولوکولی کمتر از هپارین و به همین علت ایمنی بالاتری دارد .

نام های دیگر انوکساپارین : کلکسان . پدکسان . کلگزان

موارد مصرف انوکساپارین : در بیماران بستری و بیحرکت برای جلوگیری از لخته شدن خون و متعاقب بعضی از جراحیها برای پیشگیری از امبولی استفاده میشود .

عوارض انوکساپارین :

عوارض موضعی : مانند سوزش ، درد ، خارش و کبودی محل تزریق   

عوارض کلی : خونریزی در قسمتهای مختلف بدن مانند روده و کلیه و در کل خونریزهای داخلی

تداخل های دارویی: همزمان با داروهای ضد انعقاد دیگر مصرف نشود و در صورت تجویز همزمان به پزشک اطلاع داده شود .

نحوه تزریق داروی انوکساپارین در منزل چگونه است ؟

تزریق داروی انوکساپارین به صورت تزریق زیر جلدی میباشد  امپولهای انوکساپارین به صورت اماده تزریق در بازار موجود است برای انجام تزریقات در منزل داروی انوکساپارین ابتدا دستهای خود را بشویید امپول را از جلد مخصوص خود خارج کنید با پد الکلی دور ناف بیمار را از حدود 5 الی 10 سانت محلی را مشخص و ضدعفونی کنید مقداری هوا داخل سرنک امپول وجود دارد انرا خارج نکنید  درپوش روی سوزن را بردارید و با یک دست پوست بیمار را در محلی که برای تزریق ضد عفونی کرده اید بکشید و با دست دیگر سوزن را به صورت 90 درجه و عمود به محل مشخص شده تزریق کنید و تا انتهای سوزن در پوست فرو کنید و به ارامی تزریق را انجام دهید و پس از پایان تزریق سوزن را خارج نمایید و محل تزریق را برای 10 ثانیه با پد الکلی نگه دارید.معمولا برای بیمار چند عدد امپول انوکساپارین برای تزریق تجویز میشود بنابراین هر بار جای تزریق را عوض کنید به بیمار توصیه کنید محل تزریق را ماساژ ندهد.

توجه داشته باشید از پشت بازوی بیمار نیز برای تزریق انوکاساپارین میتوانید استفاده نمایید ولی ازاطراف ناحیه  ناف بیمار با شعاع 5 تا 10 سانت محل مناسبتری برای تزریق این دارو است .

نحوه تزریق انوکساپارین توضیح داده شد چون مصرف این دارو و تعداد تزریق ان  زیاد است و گاهی بعضی از هموطنان توان پرداخت هزینه تزریقات را ندارند و کمکی برای ایشان باشد ولی در صورت تمایل خدمات تزریقات انوکساپارین در منزل در تهران ارائه میگردد و امکان اموزش به شما جهت انجام درست تزریق این امپول وجود دارد .

توجه داشته باشید عوارض خطرناک و مهم این دارو اختلال در انعقاد خون است و در صورت مشاهده کبودی و خونریزهای زیاد زیر پوستی حتما به پزشک معالج اطلاع دهید .

 خدمات ما :

خدمات تزریقات در منزل به همراه اموزش برای  تزریق انوکساپارین در تهران بخصوص در مناطق غرب و شمال تهران ارائه میشود .

ارائه انواع خدمات تزریقات در منزل شبانه روزی و وصل سرم .

صدور گواهی فوت .

انجام بخیه و کشیدن بخیه .

انواع پانسمان زخم و...

کلیه خدمات درمانی در منزل درشهر تهران شبانه روزی ارائه میگردد.

روش تزریق انوکساپارین در منزل - 5.0 out of 5 based on 33 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

         . انجام حجامت در منزل:  انجام حجامت درمنزل به صورت شبانه روزی با تعیین وقت قبلی انجام میگردد 

حجامت : یکی از روشهای قدیمی برای درمان بعضی از بیماریها مثل غلظت خون است . در این روش با ایجاد خلا به وسیله گرم کردن و یا مکش با وسیله ای مثل لیوان در نقاط خاصی از پوست بدن  انجام می شده است . حجامت  ، کوزه درمانی و بادکش انداختن در واقع یک روش است که این روش های درمانی در اسیا انجام میشده است

در طب سنتی ازحجامت برای درمان بیماریهایی  مثل کمردرد و سو؛هاضمه و کم خونی ..  استفاده  می شده است.

انواع حجامت :  1  باکش  خشک     2: بادکش خیس

بادکش خشک : دراین روش فقط بادکش انجام میگردد و تیغ زدن و مکش خون را ندارد.

بادکش خیس : در واقع حجامت است. با بادکش کردن محل خاصی از پوست بدن و سپس تیغ زدن و ایجاد مکش از محل تیغ خورده با لیوانهای مخصوص خونگیری انجام میشود

روش انجام حجامت در منزل : در این روش  پایه واساس کار مانند روشهای سنتی است و از مکش وتیغ زدن وخونگیری از محل تیغ خورده انجام میشود . ولی وسایل و تجهیزات مصرفی برای انجام حجامت در منزل وسایل  یکبار مصرف و استریل است و حجامت در منزل با رعایت نکات بهداشتی انجام میگردد

سن انجام حجامت : در مورد سن انجام حجامت بیشترین متقاضی انجام حجامت سنین جوان و بالغین است ودر کودکان و نوجوانان انجام نمیشود.و بیشتر برای اقایان استفاده میشود .

وسایل مورد نیاز برای انجام حجامت در منزل : دستکش - وسایل پانسمان ساده -لیوان مخصوص حجامت -وسیله بادکش یا مکش (ساکشن )

قبل از انجام حجامت در منزل چه کار باید انجام داد؟ قبل از انجام حجامت در منزل دوش بگیریدو محل انجام حجامت شسته شود. مایعات مصرف نمایید تا در هنگام انجام حجامت در منزل دچار صغف نشوید . از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری نمایید 

بعد از انجام حجامت در منزل چه اقدامی باید انجام داد؟ بعداز انجام حجامت در منزل استراحت داشته باشید و کارسنگین انجام ندهید چون ممکن است از محل های تیغ خورده برای انجام حجامت خونریزی شروع شود. پس از انجام حجامت در منزل مایعات بنوشید 

انجام حجامت در منزل برای چه افرادی مناسب نیست ؟ بهتر است برای افراد با اختلالات خونی مثل هموفیلی ،خانمهای باردار .افراد با سابقه تشنج و اختلالات روانی حجامت در منزل انجام نگردد

فواید انجام حجامت در منزل: اسایش وراحتی شما در منزل - عدم تردد در مراکز و صرفه جویی در وقت - داشتن استراحت مناسب پس از انجام حجامت در منزل

ایا تزریق سرم پس از انجام حجامت در منزل خوب است ؟ تزریق سرم پس از انجام  حجامت در منزل با توجه به اینکه حجمی از خون کم میشود ومصرف مایعات پس از حجامت توصیه میشود بنابراین تزریق سرم پس از انجام حجامت در منزل راه مناسبتری برای جبران مایعات و خون  از دست رفته میباشد بنابراین انجام این کار تئصیه میشود

هزینه انجام حجامت در منزل؟ هزینه انجام حجامت در منزل  شامل هزینه انجام حجامت ،هزینه وسایل و تجهیزات مصرفی و هزینه ایاب و ذهاب میشود بنابراین با توجه به تورم و هزینه ایاب و ذهاب میتواند تغییر داشته باشد

فصل انجام حجامت در منزل ؟ بهترین فصل ها برای انجام حجامت بهار وپاییز است ولی در تمام فصول سال میتوان حجامت را انجام داد

ساعات مناسب برای انجام حجامت در منزل ؟ بهتر است انجام حجامت در منزل در ساعاتی باشد که بتوانید استراحت داشته باشید و پس از انجام حجامت کار سنگین انجام ندهید

ایا دوش گرفتن پس از حجامت در منزل اشکالی ندارد؟ پس از انجام  حجامت به علت اینکه روی سطح بدن شما تیغ خوردگی دارد و زخم است و پانسمان شده است بهتر است تا 24ساعت از گرفتن دوش و حمام رفتن خودداری شود

عوارض انجام حجامت ؟ از عوارض انجام حجامت در منزل میتوان ضعف و بیحالی - خونریزی از محل تیغ خورده  جهت حجامت که معمولا جزیی است . کبودی محل حجامت-عفونت محل انجام حجامت را نام برد

          

در ادامه مطلب لینک فیلم نمونه  انجام حجامت در منزل  توسط همکار ما گذاشته میشود و شما میتوانید برای اشنایی بیشتر با نحوه انجام حجامت انرا تماشا کنید

: لینک فیلم حجامت در منزل      

https://www.aparat.com/v/Xa2NY

انجام حجامت در منزل -شبانه روزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

تهران، اشرفی اصفهانی ، بالاتر از حکیم ، خیابان ناطق نوری ، جنب شهرداری ، مجتمع شمیم ، ط 5 ، واحد37

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل          44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved