مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

اهداف این تحقیق بررسی تاثیر شش هفته تمرینات تعادلی بر برخی ویژگی های کینماتیک راهرفتن در زنان سالمند بود.

مواد وروشها این تحقیق به روش نیمهتجربی انجام شد.20 زن سالمند با میانگین وانحراف معیار سنی مختلف بصورت تصادفی به دو گروه ده نفري کنترل و تمرين در این تحقیق شرکت کردند. سپس از آزمودنيهاي هر دو گروه يك آزمون مشابه پيادهروي، در طی دو جلسه پيش و پس از آزمون به فاصله شش هفته از هم گرفته شد. گروه تمرين در طول اين مدت به طور منظم هفتهای 3 جلسه، و در مجموع 18 جلسه تمرينات تعادلي به منظور درگیرکردن سیستمهای حسی-پیکری، بینایی و دهلیزی از جمله )پریدن از گودال، را ه رفتن هشت انگلیسی، عبور از مانع، راهرفتن با پاشنه پا و ... را انجام دادند.

در صورتي‌كه گروه کنترل فعالیت طبیعی و روزمره خود را دنبال مي‌كردند با استفاده از دستگاه Analysis Motion ویژگیهای کینماتیک راهرفتن شامل طول گام، عرض گام، زمان اتکای دوگانه و سرعت راهرفتن جمع آوری و از طریق نرما فزار تجزیه و تحلیل شد. دادهها با استفاده از تحلیل گر تحليل شدند. که در زیر کامل ذکر شده 

دانلود فایل pdf

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مشاوره و مراقبت های پرستاری درمنزل بابت کاهش هزینه و افزایش کیفیت خدمات


پوشش بیمه‌ای خدمات پرستاری و مراقبت در منزل مدت‌هاست در انتظار تصویب در شورای عالی بیمه سلامت است و حتی اجرای این طرح مورد استقبال سازمان‌های بیمه‌گر هم واقع شده، اما به نظر می‌رسد آماده نشدن راهنماهای بالینی و استانداردهای مورد نیاز، بزرگترین سد راه اجرای آن است.
،طرح پرستاری و مراقبت در منزل بیش از یک سال است که مطرح شده و کش و قوس فراوانی را طی کرده تا به ایستگاه آخر خود برسد و در آن متوقف شود. ایستگاهی که طرح را در انتظار تصویب شورای عالی بیمه سلامت برای تحت پوشش بیمه قرار گرفتن، منتظر نگه داشته است.
پیشگیری از مرگ و میر با عفونت
عفونت بیمارستانی را مهمترین علت مرگ و میر بیماران می‌دانند.
بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت، سالانه ۱۶ میلیون نفر در جهان بر اثر عفونت‌های مرتبط با مراقبت‌های بیمارستانی جان خود را از دست می‌دهند.
برای پیشگیری از مرگ و میر بیماران به علت عفونت بیمارستانی، باید ارائه خدمات درمانی در منزل افزایش یابد. زیرا بیمارانی که در بخش‌های مختلف بیمارستان‌ها از جمله آی سی یو بستری می‌شوند، دچار عفونت شده و بالاترین میزان مرگ و میر را در این بخش‌ها داریم.

بستری شدن این بیماران در بیمارستان‌ها منجر به تحمیل هزینه فراوان به خود این افراد و نظام سلامت می‌شود و از طرفی خطر ابتلا به عفونت‌های بیمارستانی نیز برای این بیماران وجود دارد.
طرح پرستاری و مراقبت در منزل برای این دسته از بیماران ارائه شده و اجرای آزمایشی آن نیز در پنج استان به اتمام رسیده است. تاکنون سازمان بیمه سلامت سه مصوبه در مورد این طرح داشته و حتی تجربه کشورهای مختلف در این زمینه جمع آوری شده و می‌توان به جرات گفت که این طرح به شدت مقرون به صرفه است.

نتایج اجرای آزمایشی پوشش بیمه‌ای این طرح نشان می‌دهد که میانگین روزهای بستری بیماران آی سی یو و سی سی یو در بیمارستان ۳۷ روز و در منزل ۱۸ روز بوده و در صورت تعیین و ابلاغ استاندارد و سقف اقامت بیمار در بیمارستان و پوشش بیمه‌ای این خدمات، مدت بستری بیمار در بیمارستان‌ها و هزینه‌ها کاهش پیدا می‌کند.

پوشش بیمه‌ای برای خدمات مراقبت بیماران بستری در آی سی یو حداکثر ۳۰ روز تعیین می‌شود و بیماران می‌توانند به مدت پنج روز در آی سی یو و ۳۰ روز در منزل، خدمات مراقبتی دریافت کنند. البته در صورت افزایش مدت اقامت در بیمارستان و اگر بیشتر از ۵ روز شود، به طور متناسب از سقف ارائه خدمات در منزل که ۳۰ روز است، کم می‌شود.

مراقبت در منزل برای ۵ بیماری
با اجرای این طرح می‌توان از بیماران سکته مغزی، سکته قلبی، مبتلایان به سرطان و بیماران بستری آی سی یو با شرایط پایدار و بیماران صعب العلاج در منزل مراقبت و پرستاری کرد.

فعالیت مراکز مراقبت درمنزل
مریم حضرتی معاون پرستاری وزارت بهداشت روز گذشته (شنبه) در نشست خبری خود با خبرنگاران از فعالیت ۸۵۰ مرکز مراقبت در منزل خبر داد و گفت: ۵۵۰ مرکز دیگر هم منتظر صدور مجوز هستند. تعرفه خدمات مراقبت در منزل نیز برای بیماری‌هایی شامل سکته مغزی، نارسایی مزمن قلبی و افرادی که در مراحل آخر زندگی هستند تدوین شده و برای تصویب به شورای عالی بیمه رفته است که امیدواریم به زودی ابلاغ شود که تحول بزرگی خواهد بود.

استانداردها و راهنماهای بالینی این طرح هنوز آماده نیست و این در شرایطی است که سازمان‌های بیمه گر کاملا با اجرای طرح پرستاری و مراقبت در منزل موافق هستند اما باید استانداردهای آن کاملا مشخص شود.
این استانداردها باید توسط معاونت درمان و با همکاری سازمان نظام پرستاری برای طرح پرستاری و مراقبت در منزل تدوین شود. شورای عالی بیمه سلامت و در واقع سازمان‌های بیمه گر کاملا با اجرای این طرح موافق هستند، زیرا هم به نفع بیمار، هم به نفع سازمان‌های بیمه گر و هم به نفع حوزه درمان است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

شرکت پرستاری در منزل کمک رسان پایتخت A.I.D.A با بیش از بیست سال سابقه در رابطه با اعزام نیروهای مراقب سالمند و بیمارو کودک در منزل با پشتوانه پرسنل تخصصی و کاملا استاندارد دارای مجوز رسمی از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در رابطه با هرگونه  سرویس درمانی در منزل در تمام ساعات شبانه روز آماده ارائه خدمات به همشهریان عزیز تهرانی است .

سابقه ، اطمینان و اعتبار تصادفی نیست شرکت پرستاری فوق توانسته در طول این سالها سربلن باشد .

 

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

مرکز فوق با تجربه لازم و سابقه ای درخشان آماده ارائه خدمات پرستاری در منزل چه به صورت تخصصی چه به صورت مراقبت سالمند در منزل است ، شما میتوانید جهت استفاده از سرویسهای فوق در تمام ساعات شبانه روز حتی روزهای تعطیل با واحد مربوطه تماس گرفته و از مشاوره رایگان توسط کارشناسان مرکز اطلاع پیدا کنید .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال

فصد خون

فصد خون : نوعی روش خونگیری در طب سنتی است. فصد خون بازکردن منفذی کوچک در دیواره رگ به وسیلهٔ نیشتر است که طبق پنداشته‌های طب سنتی باعث خروج اخلاط فاسد بدن با خروج خون می‌شود. این کار در روزگار قدیم به منظور کاهش فشار خون  و غلظت خون از طریق کاستن از حجم خون افراد انجام می‌شده 

افرادی که احساس میکنند فصد خون برایشان مفید است میتوانند در منزل هم انجام دهد . به صورت استریل و کاملا علمی با ستهای یک بار مصرف توسط پرسنل کارآزموده .

فصد خون در منزل 44046131 به صورت شبانه روزی - 5.0 out of 5 based on 1 vote

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved