مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

مراقبت در منزل

44046343

درمان درمنزل

44046131

در سطح جهانی ، تخمین زده می شود که 422 میلیون بزرگسال در سال 2014 با دیابت زندگی می کنند ، در حالی که در سال 1980 این تعداد 108 میلیون نفر است. شیوع جهانی دیابت از سال 1980 تقریباً دو برابر شده است و از 4.7٪ به 8.5٪ در جمعیت بزرگسال رسیده است. این نشان دهنده افزایش عوامل خطر مرتبط مانند اضافه وزن یا چاقی است. طی دهه گذشته شیوع دیابت در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​سریعتر از کشورهای با درآمد بالا افزایش یافته است.
دیابت دلیل اصلی کوری ، نارسایی کلیه ، حمله قلبی ، سکته مغزی و قطع اندام تحتانی است. رژیم غذایی سالم ، فعالیت بدنی و پرهیز از مصرف دخانیات می تواند از دیابت نوع 2 پیشگیری یا به تأخیر بیندازد. علاوه بر این ، دیابت می تواند درمان شود و با مصرف دارو ، غربالگری منظم و درمان عوارض ، از عواقب آن جلوگیری یا به تأخیر بیفتد.
در سال 2007 مجمع عمومی قطعنامه 61/225 را تصویب کرد که 14 نوامبر را به عنوان روز جهانی دیابت تعیین می کند. این سند "نیاز فوری به دنبال تلاش های چند جانبه برای ارتقا و بهبود سلامت انسان و دسترسی به درمان و آموزش مراقبت های بهداشتی" را تشخیص داد.
این قطعنامه همچنین کشورهای عضو را ترغیب می کند تا سیاست های ملی پیشگیری ، درمان و مراقبت از دیابت را در راستای توسعه پایدار سیستم های مراقبت های بهداشتی خود تدوین کنند  .

موضوع روز جهانی دیابت در سال 2020 "پرستار و دیابت" است. این کمپین با هدف افزایش آگاهی در مورد نقش مهمی که پرستاران در حمایت از افراد دیابتی بازی می کنند ، است.
در حال حاضر بیش از نیمی از نیروی کار بهداشت جهانی را پرستاران تشکیل می دهند. آنها کارهای برجسته ای انجام می دهند تا از افرادی که با طیف گسترده ای از نگرانی های بهداشتی زندگی می کنند حمایت کنند. افرادی که یا مبتلا به دیابت هستند یا در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند نیز به حمایت آنها احتیاج دارند.
افراد مبتلا به دیابت با چالش های زیادی روبرو هستند و تحصیلات برای تجهیز پرستاران به مهارت های پشتیبانی از آنها امری حیاتی است.

دیابت نوعی بیماری مزمن است که وقتی لوزالمعده انسولین کافی تولید نمی کند یا بدن نمی تواند از انسولین تولیدی خود به طور م useثر استفاده کند ، رخ می دهد. این منجر به افزایش غلظت گلوکز در خون (هایپرگلیسمی) می شود.
دیابت نوع 1 (که قبلاً آن را دیابت وابسته به انسولین یا شروع کودکی می نامیدند) با کمبود تولید انسولین مشخص می شود.
دیابت نوع 2 (که قبلاً دیابت غیر وابسته به انسولین یا دیابت بزرگسالان نامیده می شد) به دلیل استفاده بی اثر از انسولین در بدن ایجاد می شود. این اغلب ناشی از اضافه وزن بدن و کم تحرکی است.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved