مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

مراقبت در منزل

44046343

درمان درمنزل

44046131

نحوه جدا کردن سرم از انژیوکت و یا وصل کردن مجدد ان

بخصوص درمنزل  از مسائلی است که برای افرادی که بیمار در خانه دارند پیش می اید و این موضوع گاهی چالش برانگیزمیشود . در مواقعی که برای بیمار وصل سرم در منزل انجام میگیرد و اگر زمان تزریق سرم طولانی باشد و یا تکرار تزیقات داشته باشند و داروی تخصصی در سرم نباشد این موضوع ویا هزینه انتظار کادر درمان برای خانواده مقرون به سرفه نباشد  خانواده ها بیشتر ترجیح میدهند فسمتی از امور درمانی را که اسان و کم خظر است خودشان انجام دهند یکی از این مسائل جداکردن و وصل کردن سرم به انژیوکت وصل شده به بیمار است ما سعی کردیم با تهیه ویدئو ساده به شما اموزش بدهیم تا بتوانید این عمل را به درستی و با کمترین خطا انجام دهید امیدواریم با دیدن این ویدئو از طریق لینگ های گذاشته شده کمکی به شما عزیران گرامی کرده باشیم .

ویدئو های آموزشی این مطلب در اپارات و اینستاگرام بارگذاری شده است و IDاینستاهم گداشته شده است در صورت تمایل فالو کنید .

https://aparat.com/v/AkDoT

https://www.instagram.com/tv/CavIIi8IPnw/?utm_medium=copy_link

aida_home_care    ادرس اینستاگرام مرکز آیدا

    

 تفاوت استفاده از انژیوکت و اسکالپ وین :

برای وصل سرم از دو وسیله پزشکی استفاده میشود اسکالپ وین و انژیوکت اسستفاده میشود .

 آنژیوکت : تکنولوژی ساخت انژیوکت پیشرفته تر است و استفاده از ان برای کادر درمان و بیمار ایمن تر است بخصوص مدل های محافظ دار ان و به طبع ان قیمت بالاتری نسبب به اسکالپ دارد رگ گیری با انژیوکت مهارت بیشتری نیاز دارد و در رگ گیری از  بیماران بد رگ  بهتر است از انژیوکت استفاده شود .وقتی انژیوکت به بیمار وصل است سوزنی در ان وجود ندارد و فقط غلاف پلاستیکی که روی سوزن بوده در رگ باقیمانده و سوزن خارج شده است بنابراین احتمال اسیب و پارگی رگ بیمار بخصوص در بیماران بیقراربسیار کمتر میشود .بنابراین بهتر است برای وصل سرم در منزل بخصوص سالمندان از انژیوکت استفاده شود .

اسکالپ وین: قدمت بیشتری دارد و بیشتر کاربرد درمانگاهی دارد و در بخشهای بستری جایگاهی ندارد . هنگام متصل بودن به بیمار سوزن فلزی به بیمار متصل است و بی احتیاطی ممکن است باعث اسیب به رگ بیمار شود .

کلیپ اموزشی ما جهت جدا کردن و وصل کردن سرم در منزل بیشتر برای وصل بودن انژیوکت میباشد و ما در مجموعه درمانی خود از انژیوکت برای وصل سرم بیماران استفاده میکنیم .

روش جدا کردن -وصل کردن سرم به انژیوکت - 5.0 out of 5 based on 2 votes

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved