مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

مراقبت در منزل

44046343

درمان درمنزل

44046131

تزریق داروها به طور کلی باید توسط حرفه‌ای‌های پزشکی یا پرستاران انجام شود. اما در برخی موارد، پزشک ممکن است به بیمار یا خانواده‌اش آموزش دهد که چگونه داروها را در خانه تزریق کنند. در این صورت، باید دقیقاً دستورات پزشک را دنبال کرد و از تمامی اقدامات بهداشتی و ایمنی پیروی کرد.
تزریق داروها در منزل می‌تواند خطرناک باشد اگر بهداشت و ایمنی لازم رعایت نشود. از جمله موارد مهم برای تزریق داروها در منزل می‌توان به استریل بودن وسایل، تزریق در محل صحیح، دور انداختن مطمئن سوزن و آمپول، و توجه به علائم عفونت پس از تزریق اشاره کرد.
به همین دلیل، اگر شما یا فردی دیگر نیاز به تزریق دارو در خانه دارید، حتماً با پزشک خود مشورت کنید و دستورات ایمنی و بهداشتی را به دقت دنبال کنید.
برای تزریق آندانسترون یا هر داروی دیگر در منزل، باید دقت ویژه به موارد زیر داشته باشید:
1. آموزش پزشک: حتماً از پزشک یا پرستار خود آموزش ببینید و دستورات تزریق دارو را به دقت دنبال کنید.
2. استریل بودن وسایل: اطمینان حاصل کنید که تمام وسایل مورد نیاز برای تزریق، از جمله سوزن، آمپول، الکل و پنبه استریل هستند.
3. محل تزریق: محل تزریق باید به دقت انتخاب شود. بیشترین محل تزریق برای آندانسترون ممکن است عضله ران یا بازو باشد.
4. دور انداختن مطمئن سوزن و آمپول: بعد از استفاده، سوزن و آمپول را در جایی که بتوانند به صورت ایمن دور انداخته شوند، دور بیندازید.
5. علائم عفونت: بعد از تزریق، به دقت علائم عفونت مانند قرمزی، درد یا تورم در محل تزریق را نظاره کنید و در صورت وجود هر گونه علامتی به پزشک خود اطلاع دهید.
6. ایمنی و بهداشت: همیشه دست‌ها و محل تزریق را قبل از تزریق با الکل پاک کنید و از استفاده از لوازم شخصی دیگران جلوگیری کنید.
با رعایت این نکات، نمی‌توانید تزریق آندانسترون یا هر دارو دیگری را در خانه به صورت ایمن انجام دهید. اما بهترین راهنما همیشه پزشک شماست و اگر سوالی دارید، حتماً از او بپرسید.
ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اشرفی اصفهانی ، بالاتر از حکیم ، خیابان ناطق نوری ، جنب شهرداری ، مجتمع شمیم ، ط 5 ، واحد37

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل          44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved