مرکز پرستاری S.O.S Capital & AIDA

اعزام مراقب در منزل:

44046343

خدمات درمانی درمنزل:

44046131

سالمندان در منزل نیز مانند هر شخص دیگری احتیاج به تنوع و زندگی شاد دارند. متاسفانه به دلایل مشغله های کاری بسیاری از اوقات افراد ، آنگونه که باید ، به سالمندان درمنزل خود رسیدگی نمی کنند. این موضوع باعث بروز افسردگی و ناراحتی سالمندان در منزل می شود.
عده زیادی معتقدند که این بیماری، از عوارض اجتناب ناپذیر سالمندان در منزل است و درمان خاصی برای آن وجود ندارد ولی این نظر، از لحاظ علمی هیچ جایگاهی ندارد. بروز افسردگی مانند بسیاری از بیماری ها و اختلال های روانی به عواملی نیاز دارد که آن را تقویت کنند.
در واقع این خود افراد هستند که با کنترل یا کنترل نکردن عوامل ایجاد کننده افسردگی، از بروز آن جلوگیری یا آن را تقویت می کنند. در عین حال عواملی نیز وجود دارند که خطر ابتلا به افسردگی سالمندان در منزل را کاهش می دهند و توجه بیشتر به آنها می تواند به شادابی و سرزندگی افراد سالمند در منزل کمک کند.
تحقیقات متعدد روان شناسی نشان داده که سلامت روانی سالمندان در منزل ارتباط مستقیمی با حفظ سلامت جسمی آنها دارد. بنابراین می توان با حفظ سلامت جسمی سالمندان در منزل تا حدود زیادی از کناره گیری شان از زندگی عادی جلوگیری کرد. از سوی دیگر ، افراد در سنین سالمندی نیاز به پرستار در منزل دارند که معمولا با یادآوری تلاش ها، زحمت ها و دستاورد گذشته شان، حس مفید بودن می کنند. پس پرستار در منزل می توان با بها دادن به این زحمت ها برای حفظ توانایی های فرد سالمند به سلامت روانی وی کمک کرد. متأسفانه در حال حاضر گاهی شاهد هستیم که پرستار در منزل برای احترام یا اظهار توجه به سالمندان سعی می کنند همه کارها را خودشان انجام دهند تا زحمتی به او ندهند. شاید به جای این کار بهتر باشد که اطرافیان سالمند به او کمک کنند تا او بتواند کارهایش را به تنهایی انجام .

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

تهران، اتوبان ستاری، روبروی مجتمع تجاری کورش،نبش جواهریان، ساختمان 163، واحد 9

 

تلفن:

      واحد خدمات مراقبتی در منزل    44046343  21 98+

تلفن:

    واحد اعزام پرستار تخصصی و پزشک  44046131  21 98+

 

 © 2017-2018 parastarha.com all right reserved